Okna energeto® - opis  
 
Nowe podejście do energooszczędności
 
Kurczące się zasoby surowców naturalnych, jak również stale wzrastające ceny nośników energii skłaniają do poszukiwania rozwiązań pozwalających na zmniejszenie zużycia energii w budynkach, które według badań są jej głównym konsumentem. Potencjał możliwych do uzyskania w tym zakresie oszczędności jest ogromny. Obserwujemy dążenie do minimalizowania zużycia energii cieplnej w budownictwie, jak również w wielu innych branżach.
W kierunku redukowania współczynnika przenikania ciepła od lat modyfikowane są również konstrukcje systemów okiennych z PVC. To dążenie wynika z faktu, że w większości budynków okna stanowią ponad 20% powierzchni ścian i ograniczenie strat przenikającego przez nie ciepła wywiera znaczący wpływ na ogólną charakterystykę energetyczną całego obiektu. Największy wpływ na parametry cieplne konstrukcji samego okna mają szyby oraz bardzo ważne, bo stanowiące ok. 30 % powierzchni całego okna, profile okienne.

Inteligentne i innowacyjne rozwiązania konstrukcji okiennych stają się rzeczywistością. Lekkie, pozbawione wzmocnień stalowych, elementy konstrukcyjne ograniczające znacząco straty energii w budynkach, to nowa jakość oferowana przez wiodącego producenta profili okiennych, firmę aluplast.
Zaprojektowany przez aluplast koncept energeto® to nowy kierunek w myśleniu o energooszczędności. Wiąże się z wyeliminowaniem stosowanych dotychczas w profilach okiennych wzmocnień stalowych, które powodowały pogorszenie ich termiki. Wdrażając tę technologię aluplast wychodzi również naprzeciw oczekiwaniom producentów w zakresie optymalizowania procesów związanych z produkcją okien. Systemy energeto® opierają się na kombinacji dwóch innowacyjnych technologii aluplast: „bonding inside“ - specjalnych skrzydeł zaprojektowanych pod kątem wklejania szyb „powerdur inside“ - nowego rodzaju ram opracowanych we współpracy z firmą BASF z zastosowaniem tworzywa sztucznego Ultradur® High Speed, które zastępuje wzmocnienia stalowe stosowane w konwencjonalnych ramach.

Wraz z powstaniem systemów energeto® zakończyła się trwająca prawie 50 lat epoka „klasycznych” okien z PVC. Całkowicie została usunięta jedna z podstawowych barier na drodze do dalszego postępu w dziedzinie tworzenia coraz bardziej energooszczędnych konstrukcji okiennych.
 
 
Więcej naturalnego światła z energeto®
 
Chęć spełnienia postulatu efektywnego wykorzystania energii cieplnej pochodzącej ze słońca w budynkach zaowocowała kolejnymi zmianami w konstrukcji profili okiennych, polegającymi na obniżeniu wysokości pakietu profili.
Dzięki bardzo ciekawej optyce profili charakteryzującej się dużym zachodzeniem skrzydła na ościeżnicę uzyskano większe powierzchnie przeszkleń, co zapewnia lepsze doświetlenie pomieszczeń, jak również dzięki odpowiednim szybom dodatkowe zyski cieplne. To idealne rozwiązanie do projektowania przepełnionych światłem elewacji budynków, a także dla renowacji, gdzie często na skutek wymiany okien zmniejsza się również powierzchnia przeszklenia.
 
 
Odpowiedź na najnowsze trendy na rynku
 
Aluplast dla nowej serii energeto® oferuje optymalny asortyment 40 wariantów folii w różnych kolorach. Proponowane folie korzystają z innowacyjnej technologii cool-colors, która gwarantuje ulepszone właściwości użytkowe oraz dłuższą trwałość powierzchni. Dekory cool-colors posiadają specjalne opatentowane pigmenty, zmniejszające absorpcję ciepła powierzchni laminowanych systemów okiennych, które narażone są bardziej na nagrzewanie i działanie czynników atmosferycznych. Pozwala to na optymalne powiązanie funkcjonalności oraz designu, a projektantom i inwestorom umożliwia realizację indywidualnych życzeń. Rozszerzenie programu dekorów w systemie energeto® uwzględnia nowe trendy wszystkich rynków.
Systemy nakładek aluminiowych dodatkowo zwielokrotniają liczbę możliwych wariantów kolorystycznych, pozwalając na uzyskanie dowolnego koloru z palety RAL.